Smulkaus, vidutinio verslo ir asmeninių tinklapių portalas
   NAUJIENOS
   APIE MUS
   PASLAUGOS
   GALERIJA
   MIESTELIO ISTORIJA
   LANKYTINOS VIETOS
   KAINOS
   KONTAKTAI
   Administracija
  MIESTELIO ISTORIJA


Vilkyškiai — miestelis už 14 km į rytus nuo Pagėgių. 1549 m. čia pastatyta bažnyčia. 1615 m. Vilkyškiuose jau buvo 73 sodybos. 1628 m. įkurtas Vilkyškių dvaras.
Dabartinė bažnyčia su 45 metrų bokštų pastatyta 1896 m. Tarybiniais metais joje buvo grūdų sandėlis. 1993 m. bažnyčia grąžinta tikintiesiems, kraštiečiams iš užsienio padedant atstatyti bokštas.
XVIII a. pradžioje Vilkyškių apylinkėse apsigyveno keli šimtai religinių pabėgėlių iš Zalcburgo ir Pfalco. Jiems atminti Vilkyškių centre pastatytas paminklas, simbolizuojantis tolimą kelionę iš Alpių krašto.
Šalia Vilkyškių, miške, auga įspūdinga 32 m aukščio daugiakamienė eglė — gamtos paminklas. Jos apimtis ties išsišakojimu — 5,1 m, o kamienas vieno metro aukštyje išsiskaido į 18 šakų — kamienų.
Vilkyškių apylinkės garsios praeitimi. Čia daug piliakalnių, kapinynų. Vidgiriuose, netoli Piktupėnų, archeologai 1984 m. atkasė iš Romos kovų sugrįžusio turtingo kario su žirgu kapą, papuoštą dviem ietigaliais, kalaviju, dviem kovos peiliais, sidabrine paauksuota sege, sidabrine diržo sagtimi (V-VIa.). Vilkyškiai — veiksmo vieta Johaneso Bobrovskio romane “lietuviški fortepijonai”.
Vilkyškiuose įsikūrusi visoje Lietuvoje garsi Vilkyškių pieninė — stambiausia įmonė Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Miestelyje yra mokykla, paštas, restauruotame pastate įkurtas naujas viešbutis su kavine, priklausantis UAB"Lavirgai".